Najlepsze filmy o chorobach psychicznych


Lubisz dobre kino psychologiczne? Takie, które nie tylko trzyma w napięciu, ale również dobrze pokazuje mechanizmy psychologiczne, choroby i zaburzenia? Doskonale się składa! Właśnie stworzyłam bezpłatny e-book, w którym znajdziesz 10 najczęstszych chorób i zaburzeń psychicznych: schizofrenia, autyzm, depresja, psychopatia, narcyzm, borderline i wiele innych. A do nich - polecane, świetne filmy psychologiczne!

Kino psychologiczne jest bardzo niejednorodne. Często pojawiają się filmy, które w gatunku mają wpisane „psychologiczny” (dramat psychologiczny, thriller psychologiczny itd.) jednak szybko okazuje się, że bazują nie na psychologii, ale na powielanych, szkodliwych i kompletnie niemających nic wspólnego z rzeczywistością mitach psychologicznych. 

Z drugiej strony wiele pojawia się dzieł, które wręcz z podręcznikową dokładnością obrazują cierpienie osób dotkniętych danym zaburzeniem. Filmy mają taką podstawową przewagę nad podręcznikami, że opowiadają historie. W książce znajdziesz objawy zaburzenia bądź choroby psychicznej a spotkanie ze zwyczajną, ludzką historią pozwoli Ci tę chorobę poznać, zrozumieć, prawie dotknąć. Z tego powodu lubię dobre filmy psychologiczne.

Dlatego zebrałam 10 najpopularniejszych chorób bądź zaburzeń psychicznych oraz ich objawy a do każdego z nich - kilka filmów, które najlepiej pokazują dany problem.

Książkę udostępniam - jak wszystko na moim blogu - bezpłatnie.

Mam nadzieję, że czas spędzony na oglądaniu nie tylko będzie dla Ciebie czasem dobrze, ale przede wszystkim – wartościowo spędzonym. Miłego seansu!


Zapisz się do newslettera i odbierz bezpłatny e-book "Najlepsze filmy o chorobach psychicznych"


To 40 stron najczęstszych chorób i zaburzeń psychicznych i polecanych filmów, które o nich dobrze opowiadają. Schizofrenia, autyzm, narcyzm, psychopatia i wiele innych.

Dodatkowo otrzymasz e-book "Najlepsze książki psychologiczne".* pole wymagane
Nie będę wysyłać Ci spamu, Twój e-mail jest u mnie bezpieczny.
Wysyłając swoje dane, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach na blogu psycho-tropy.pl. W każdej chwili możesz się wypisać.

Share this:

KOMENTARZE

0 komentarze: