Psycho-październik

Październik w internecie obfitował w ciekawe artykuły psychologiczne. Najlepsze z nich publikuję poniżej. Udanej lektury!:)Jak wybrać dobrego psychoterapeutę? Kilka cennych wskazówek

Jak wariat może studiować? Czyli o stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi na studiach. To się niestety dzieje naprawdę.
O tym, jak ważna jest wciąż nieistniejąca ustawa o zawodzie psychologa i jak szkodliwy jest jej brak świadczy ta historia
Urodziłam się pośrodku - mam starszą i młodszą siostrę. To bardzo mocno wpłynęło na moje życie - mocniej, niż może się wydawać. Jedna z najciekawszych rozmów psychologicznych od dawna: o rodzeństwie.

Sytuacja osób chorych w Polsce pozostawia wiele do życzenia - to truizm. Jeszcze gorzej mają jednak osoby chore psychicznie. Pod tym linkiem znajduje się wstrząsająca rozmowa z matką osoby chorej na schizofrenię.

Tytuł mówi sam za siebie: 20 nawyków, które pomogą nam zmądrzeć ;) Nie mam pewności czy można być od tego mądrzejszym, ale na pewno usprawniają życie.

Jeden z najlepszych filmów psychologicznych tego roku - Motyl Still Alice (ma już zapewnione miejsce w Top 10, które będę publikować pewnie w styczniu ;)). Psychologiczna analiza dzieła.
Jak, kiedy i dlaczego oszukujemy, czyli kilka słów o kłamstwie.

Share this:

KOMENTARZE

0 komentarze: