Rusza Moja psychologia!

Niekłamaną radość budzi we mnie fakt, że dziś startuje „Moja psychologia” – nowy cykl, w którym prezentować będę ważne, ciekawe, charakterystyczne sylwetki polskiej psychologii. Na pierwszy ogień – Radosław Sterczyński, wykładowca z Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Zapraszam do lektury:)


Psychologia dla mnie to…
Nauka o mechanizmach ludzkiego zachowania.

Zajmuję się psychologią, bo…
Chciałbym dowiedzieć się, czy (a jeśli tak, to w jaki sposób) moja świadomość steruje moim zachowaniem.

Najbardziej interesuje mnie…
Tajemnica świadomości.

Specjalizuję się w…
Psychologii poznawczej, psychologii twórczego myślenia, procesach nieświadomych, intuicji.

Badania psychologiczne, które najbardziej mnie zaskoczyły to..
Szczerze mówiąc, badania psychologiczne bardziej mnie zawodziły, niż zaskakiwały. Psychologowie odkryli wiele interesujących efektów i bardzo niewiele z nich wyjaśnili. Wyniki, które mnie zaskoczyły, to badania Apa Dijksterhujsta pokazujące, że ludzkie decyzje są optymalne, gdy mamy czas na ich podjęcie ale nie mamy zasobów na rozważanie, która opcja jest najlepsza. Ale potem Axel Cleeremans wykazał, że to był nieuprawniony wniosek z powodu błędów metodologicznych.

Psychologiczna książka, którą polecam…
Wiedźmin Sapkowskiego… zdecydowanie. Nie ma książek niepsychologicznych.

Serial lub film, który polecam ze względu na wątki psychologiczne, to…
Matrix.

Moja rada dla osób wybierających się na psychologię to…
Sprawdź, czy podoba Ci się wędkowanie. Psychologia da Ci wędkę, a nie rybkę.


Więcej o dr Sterczyńskim:


Adiunkt w Sopockim Wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Kierownik bloku specjalizacyjnego Psychologia Twórczości. Współzałożyciel i współkierownik studiów podyplomowych UX psychologia projektowania. Autor publikacji dotyczących funkcjonowania umysłu, podejmowania decyzji i predyspozycji zawodowych. Naukowo zainteresowany procesami umysłowymi determinującymi twórcze działanie i zagadką świadomości. Osiągnięcia naukowe aplikuje w projektach szkoleniowych i konsultingowych. Najważniejsze z nich to: Szkoła Liderów – jeden z pierwszych w Polsce projektów szkoleniowych zrealizowanych metodą e-learning, NKK - aktywizacja zawodowa kobiet, Kraina Kwitnącej Innowacyjności - program rozwoju kompetencji pracowników TP S.A. Współtwórca modelu kompetencji zawodowych pracowników wdrożonego w KE Energa S.A oraz Wielowymiarowego Modelu Identyfikacji i Wsparcia Kompetencji Zawodowych osób bezrobotnych. Konsultant i trener NAVIGO Grupa.


To tyle na dziś. Kolejni goście wkrótce:)

Share this:

KOMENTARZE

0 komentarze: