Czego chcą kobiety?Dziś w paru obrazkach chcę Wam powiedzieć (pokazać) czego tak naprawdę chcą kobiety od mężczyzn – odwieczna zagadka rozwiązana;) A właściwie pokażą Wam bohaterowie najlepszych seriali.

Nad tym, czego kobiety chcą od mężczyzn (i czego mężczyźni chcą od kobiet) od dawna  zastanawiają się psychologowie. Danych – sprawdzonych w rozległych badaniach obejmujących kilkadziesiąt krajów na całym świecie – dostarcza tzw. psychologia ewolucyjna. No, i w wspomniane seriale. To czego pragną kobiety?

          Pieniądze:)
Brzmi to strasznie, ale to jeden z decydujących czynników, na które zwracają uwagę kobiety – tzw. „zasoby ekonomiczne” – dzięki pieniądzom swojego mężczyzny mogą utrzymać siebie i swoje potomstwo.
Dlaczego Chuck Bass z „Gossip Girl” był taki pociągający? Już wiecie;)


       Władza
Władza jest sexy – też dlatego, że ten, kto ma władzę, ten ma pieniądze. A jak już wiadomo, pieniądze się liczą. (patrz punkt pierwszy)
Wszyscy wiedzą, że Joeffrey nie jest dobrym człowiekiem. A i tak każda chciałaby za niego wyjść;) („Gra o tron”)


      Mężczyzna w odpowiednim wieku
Zbyt stary mężczyzna, nie jest pociągający. Badania pokazują, że kobiety chcą mężczyzn około 3 lata od siebie starszych i zazwyczaj za takich właśnie wychodzą. Choć wiadomo, wyjątki się zdarzają, czasem czynnik pierwszy (pieniądze) i czynnik drugi (władza czy też pozycja społeczna) doprowadzają do małżeństw, w których ona mogłaby być jego wnuczką…  To jednak wyjątki potwierdzające regułę.
(„In treatment”)


      Ambicja i pracowitość
Mężczyźni te 3 lata starsi, zazwyczaj nie są (jeszcze) ani bogaci, ani nie osiągnęli żadnych szczebli w hierarchii społecznej. Na to muszą sobie jeszcze zapracować. Ale gdy są ambitni i pracowici, jest spora szansa, że tak właśnie będzie.
Francis Underwood zaczynał od zera. A teraz, kto wie – może zostanie prezydentem USA? („House of Cards”)


       Inteligencja
Mężczyzna inteligentny nie tylko ma większą szasnę zostać bogaty, nie tylko ma szansę sięgnąć po władzę, ale i łatwiej problem rozwiąże, łatwiej ochroni przed niebezpieczeństwem.
Kobiety, czy nie czułybyście się bezpieczne przy Sheldonie Cooperze?;) („Teoria wielkiego podrywu”)


      Dopasowanie
Ponoć przeciwieństwa się przyciągają. Ale też trudno wytrzymać z kimś, kto zupełnie do mnie nie pasuje. Dobrze znaleźć kogoś dopasowanego – jak Lily i Marshall („Jak poznałem Waszą matkę”)


       Siła, wielkość
Panowie – chodzenie na siłownię to jednak dobry pomysł! Tu znów pojawia się kwestia poczucia bezpieczeństwa. Kiedyś silny, wysoki mężczyzna łatwiej ochronił przed np. dzikim zwierzęciem. Dziś też jakoś bezpieczniej z nim iść ciemną ulicą…
„Herkules”


       Zdrowie
Silny to przecież też zdrowy. No i zdrowy niczym mnie i moich dzieci nie zarazi. I złych (chorych) genów nie przekaże. I nie umrze…
„Dr House”

      Miłość i zaangażowane
Czyli najważniejsze. Bez miłości i zaangażowania, nawet mężczyzna spełniający 8 pierwszych cech jest „bezużyteczny”. Nie podzieli się swoimi „zasobami” (siłą, władzą, bogactwem itd.) z kobietą, więc nie będzie miała z niego pożytku. Dlatego, choć wymieniona jako ostatnia – miłość jest najważniejsza:)
„Californication”


I tym optymistycznym akcentem kończę tę wyliczankę.
A Wy? Dodalibyście coś jeszcze do tej listy?

Share this:

KOMENTARZE

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jim Parsons jest gejem, wiec w sumie jako kobieta czułabym się bardzo bezpiecznie ;)