Tydzień Zdrowia Psychicznego z psycho-tropami!:)


Z niekłamaną radością spieszę donieść, że psycho-tropy.org zostały patronem medialnym Tygodnia Zdrowia Psychicznego!:) Szukajcie mojej lupki na plakatach, m.in. obok Charakterów czy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej:). I koniecznie zaglądajcie od poniedziałku na sopocki SWPS – będzie się działo!


Czym jest Tydzień Zdrowia Psychicznego?

Tak naprawdę to druga edycja tego eventu. Przez siedem dni, począwszy od jutra, będzie można posłuchać wykładów otwartych, prowadzonych przez znanych psychologów, terapeutów – ekspertów (m.in. Bogdan Wojciszke, dr Marlena Kossakowska, dr Romana Kadzikowska-Wrzosek, dr Dariusz Wieczorek, dr Róża Bazińska, dr Jacek Buczny, lek. med. Łukasz Kummer)


Sam pomysł jest związany oczywiście ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, który przypada na 10 października. W Sopocie mamy aż cały tydzień:)

Już w zeszłym roku, pierwsza edycja imprezy, zgromadziła wielu uczestników. Tydzień Zdrowia Psychicznego jest na tyle „pojemny”, że trafia właściwie do każdej grupy wiekowej, przybywają tu też osoby starsze. Bez barier, z tematami dotyczącymi zjawisk najczęściej obserwowanych zjawisk w psychologii.

Kiedy? Gdzie? Kto? Co?
Całość odbędzie się w sopockim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (ul. Polna 16/20) – od poniedziałku do niedzieli, o godzinie 17 (w niedzielę o 18).

Co w planie? M.in.:

Dlaczego poczucie autonomii sprzyja silnej woli?
Jak to jest być obiektem dyskryminacji?
Destruktywna praca. Motywacja a wypalenie zawodowe i pracoholizm.
Zaburzenia seksualne, a jakość życia psychicznego
Mity i fakty na temat terapii.
Wykład poświęcony tematyce schizofrenii
Miłość i jej dobroczynne skutki

Kilka słów od organizatorów
Psycho-tropom o tym, czego mogą od jutra spodziewać się uczestnicy, odpowiadają organizatorki: Kamila Piankowska i Beata Błażejewicz:

"Na pewno ciekawych wykładów, miłej atmosfery, sporej porcji ciekawej wiedzy od najlepszych psychologów i nie tylko, zmian w swoim myśleniu i świeżego spojrzenia na rzeczywistość. Z pewnością ukażemy możliwości pomocy czy nawet wolontariatów. Chcemy, by uczestnicy poczuli, że nie są sami. Uczestnicy będą mogli zaopatrzyć się też w literaturę psychologiczną ze stoisk wydawnictw Smak Słowa i Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. W niedzielę natomiast Bioway przygotował dla uczestników degustację w specjalnym biobusie".

Będzie zatem uczta i dla ducha, i dla ciała:)

Spodziewajcie się, oczywiście, relacji.

Do zobaczenia w Sopocie!

Share this:

KOMENTARZE

0 komentarze: