Psycho-lipiec w internecie
Postanowiłam uruchomić na blogu nowy cykl. Na koniec miesiąca (mam nadzieję, że każdego) przedstawiać będę kilka najciekawszych miejsc – serwisów, blogów, artykułów, filmików itd., jakie znalazłam w tym czasie w sieci. Oczywiście głównie powiązanych z psychologią, ale nie zawsze. Ciekawe, sprytne, zmieniające punkt widzenia (przynajmniej mój), warte uwagi, ładne - takie będą te odnośniki.

Dziś pierwsze małe podsumowanie miesiąca. Co przykuło moja uwagę w lipcu?

Artykuł “Bestia we mnie” na blogu 3dno.pl. Napisałabym, że to wyznania zoofila, ale nie brzmi to dobrze. A to tekst, który wzbudził we mnie bardzo silne, mieszane uczucia – dawno nie czytałam czegoś tak mocnego i… wzbudzającego tak ambiwalentne uczucia.

Bardzo uważnie dobieram książki popularnonaukowe dotyczące psychologii, bo – niestety – zdecydowana większość z nich to bełkot, mówiący o tym, że „Twoje życie należy do Ciebie” i „możesz zmienić je TERAZ – w 3 krokach”;) Dlatego w 100% zgadzam się z autorem rankingu:
Treść 95% książek o samorozwoju – część 1 i część 2.

Jestem serialoholiczką i oczywiście w końcu sięgnęłam po „Grę o tron”. Jak chyba wszystkich, powaliła mnie końcówka trzeciego sezonu. Fajnie podsumowane jest to w artykule „Gra o tron: Krwawe Gody – WTF?”. UWAGA – czytaj tylko, jeśli już wiesz, co się wydarzyło:)

Wszystko o seryjnych mordercach i ich mózgu przedstawia ciekawa infografika (po angielsku)

I na koniec kilka sprytnych sztuczek, które ułatwiają i usprawniają życie, zwłaszcza w wakacje – powalają prostotą i użytecznością.

To tyle na dziś. Kolejne podsumowanie w sierpniu :)


Share this:

KOMENTARZE

0 komentarze: